Açılış program kapsamında Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin manevi huzurunda saygı duruşu yapılarak İstiklâl Marşı büyük bir coşkuyla söylendi.

Yeni eğitim-öğretim yılının sunumunu Türk Dili ve Edebiyatı Zümre Başkanı Ali Güven yaptı.

Başkan Güven konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiç dinlenmemek üzere yola çıkanlar asla yorulmazlar.” özdeyişini şiar edinen Altınyıldız Eğitim Kurumları’nda uygulanan özverili, planlı ve disiplinli ekip çalışmaları 26 yıldır öğrencilerimizi başarıdan başarıya koşturmaktadır. 2023 Üniversite sınavlarında her yıl olduğu gibi Nevşehir’deki tüm birincilikleri Altınyıldız Liseleri kazanmıştır. Türkiye 161, 458, 513, 516, 643, 732, 814, 843’üncülüğünü ve daha nice dereceleri kazanan öğrencilerimiz gururumuz olmuştur.”

“HEDEFLERİNİZ, AMAÇLARINIZ ÇOK BÜYÜK OLMALIDIR”

Altınyıldız Koleji Fen ve Anadolu Liseleri müdürü Özkan Kılınç ise, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının umut dolu, sağlıklı ve başarılı bir yıl olmasını dileyerek “Çağ, bilim çağıdır; eğitimin alanı her geçen gün genişlemekte, eğitimin seviyesi her geçen gün yükselmektedir. Bu günkü sistem, yeni müfredat ve programlar hedeflerimiz için düzenli, planlı ve akılcı çalışmayı zorunlu kılmaktadır. Bizler yönetici ve öğretmenler olarak öğrencilerimizin bilişsel yeteneklerini geliştirmek ve yapabileceklerini keşfetmek adına yeni eğitim sistemlerini sürekli araştırıyor ve uygun gördüklerimizi uyguluyoruz. Öğrencilerimizin okul imkânlarını maksimum düzeyde değerlendirmelerini, eğitim kadromuzun deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmalarını istiyoruz. Bunları yaparken de bir plan ve disiplin içinde yapmalarını sağlamak için çaba sarf ediyoruz. Hedefleriniz, amaçlarınız çok büyük olmalıdır. Şunu bilmenizi isteriz ki sorunlarınızın çözümünde her zaman yanınızdayız. Sözlerimi burada bitirirken yeni öğretim yılının tüm eğitim camiasına hayırlı olmasını dilerim.” dedi.

Başkan Urgenç, MHP İl Başkanı Doğu ve yönetimini tebrik etti Başkan Urgenç, MHP İl Başkanı Doğu ve yönetimini tebrik etti

2023 öğretim yılı 9. sınıflardan LGS sınavlarında en yüksek puanları alan şampiyon öğrencilere ödüllerini, Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Karaca ve Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Özkan Kılınç takdim etti.

2023-2024 eğitim-öğretim yılı 12 ve 8. sınıf öğrencileri birbirlerine çiçek takdim ederek başarılar diledi.

Yapılan konuşmaların ardından öğrenciler ve öğretmenler derslere başladı.

Altınyıldız Fen ve Anadolu Lisesi yönetimi, yeni öğretim yılının tüm eğitim camiasına, öğretmenlere, öğrencilere ve velilere sağlık, başarı ve huzur getirmesini diledi. 

1_resized-10

Kaynak: HABER MERKEZİ