Başkan Öcal’dan okullara ziyaret Başkan Öcal’dan okullara ziyaret

Altınyıldız İlköğretim Kurum Müdürü Ahmet Ünal, Altınyıldız’da 2023 – 2024 eğitim-öğretim için hazırlıkların tamamlandığını söyledi.

Yeni eğitim-öğretim yılına, öğrencilerin spor, sanat ve kültür alanındaki yeteneklerini geliştiren atölye çalışmaları ile temel becerilerini kuvvetlendiren beceri derslerinin de ağırlıkta olduğu atölyeler ve derslikler ile birlikte başladıklarını belirten Ünal, “ Sosyal ve akademik gelişmesine katkı sağlayan atölye çalışmaları ile temel becerilerini geliştirme fırsatı buldukları, kendilerini ifade edebildikleri, özgüveni yüksek ve ülkemizin ihtiyacı olan nitelikli insanlar yetişmesine katkı sağlaması adına büyük önem taşımaktadır. Okulumuzda çocukların okula daha mutlu gelecekleri ve hayatı okulda öğrenecekleri bir program ile gelişmiş fiziki imkânlar sunuyoruz. Yabancı dil konusunda hedeflediğimiz modelde ilkokul 1. sınıfa başlayan öğrencinin de İngilizce eğitimi tamamıyla dili kullanma becerisine yönelik bir sistemdir. Bu sistem ile 6. sınıfın sonunda iyi düzeyde İngilizce konuşan, okuyan ve yazan öğrenciler hedeflenmektedir.” dedi.

2023 LGS yerleştirme sonuçlarına da değinen Ünal “Nevşehir’in tek Türkiye birincisi İpek Barış ve 71 Fen Lisesi, 61 Anadolu Lisesine yerleşen öğrencilerimizi de tekrar tebrik ediyor, eğitim hayatları boyunca başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

 Altınyıldız İlköğretim Kurumu çağdaş ve evrensel ilkeleri benimsemiş Türk toplumu olarak, gelişmiş ve ileri ülkeler arasında yer almanın en temel koşulu, eğitimin kalitesini yükseltmek olmanın bilinciyle ve Türkiye Cumhuriyeti'nin aydınlık ve mutlu geleceği için öğrencilerin kendi becerilerini ve ilgilerini de dikkate alarak doğru yönlendirmeye çalışıp aklın ve bilimin ışığında Türkiye’nin geleceğini yetiştiriyor.

IMG_0231_11zon

IMG_0156_11zon

IMG_0164_11zon

Kaynak: HABER MERKEZİ