Altınyıldız Koleji konferans salonunda 7. ve 8.sınıf öğrencileri için gerçekleşen seminer tüm öğrencilerin katılımı ve soruları ile tamamlandı.

Kurum Müdürü Ahmet Ünal yaptığı açıklamada, “Yaş dönemini özelliklerini kapsayan, Ergenlik Dönemi özelliklerini de dikkate alarak, öğrencinin her anlamda gelişimini, bireyin kendini ve çevresini tanıyarak farkındalık oluşmasını ve kendine uygun gerçekçi planlar yapmasını hedefleyen çalışmaları önemsemekteyiz.” dedi

Ortaokullarda yapay zeka uygulamaları dersi verilecek Ortaokullarda yapay zeka uygulamaları dersi verilecek

Seminerler ise genel hedeflere, yerel hedeflere, özel hedeflere ve yıl içerisinde doğan ihtiyaç ve isteklere göre, öğrencilere veya velilere yönelik olarak düzenlenmekte.

Günümüzün modern eğitim anlayışı öğrencilerin yalnızca zihinsel gelişimine yönelik olmayıp, onların bedensel, sosyal, ruhsal gelişimini de hedefler.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu'nun felsefesi doğrultusunda, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi, öğrencilerin bu dönemlerde yetenek ve becerilerini geliştirerek büyümelerini, duygusal ve sosyal olgunluk kazanmalarını sağlamak amacıyla çalışmalarını temel alıyor.

WhatsApp Image 2023-10-31 at 12.21.52WhatsApp Image 2023-10-31 at 12.21.23

Kaynak: HABER MERKEZİ