5, 6 ve 7. sınıf öğrencileri hazırbulunuşluk, 8. sınıf öğrencileri ise deneme sınavına girdi.

Kurum Müdürü Ahmet Ünal, öğretim yılı başında yapılan sınavların öğrencilerin akademik gelişimleri için, öğretmelere rehber olacağını belirtti.

Ünal, “Altınyıldız İlköğretim Kurumu 21 Ağustos’ta 8.sınıflar için LGS kurslarını başlatmış, 11 Eylül Pazartesi günü ise tüm öğrenciler ders başı yapmıştı. Öğrenciler keyifle geçirdikleri ilk haftanın sonunda hazırbulunuşluluk sınavlarına da girdiler.” diye konuştu.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne Ortaöğretime geçiş sınavlarında 63 Türkiye 1.liği elde etti ve okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir 1.si okul oldu.

MEB, liselerde "devamsızlık ve sınıf tekrarı" risklerini komisyonlar aracılığıyla takip edecek MEB, liselerde "devamsızlık ve sınıf tekrarı" risklerini komisyonlar aracılığıyla takip edecek

Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor.

Mezun ettiği 1185 öğrencisini fen lisesine, 690 Öğrencisini anadolu lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız, LGS yerleştirmelerinden sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam etmeyi hedefliyor.

WhatsApp Image 2023-09-15 at 12.57.39 (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ