Okul psikoloğu rehberliğinde çocukların kaygı, korku, üzüntü ve diğer her türlü travmalarına destek sağlayacak olan bu özel oda ile 2 yaş ve 5 yaş arası çocukların uyum becerilerini artırması planlanıyor.

Çocukların kendilerini kolayca ifade etmelerinin en güzel yolunun oyun ve oyuncaklar olduğu düşünülerek kurulan bu özel oda sayesinde, çocuklar duygularını daha iyi tanımlama imkân bulacak ayrıca oyun terapi odası ile düzenlenmeye ihtiyaç duyulan davranışların azalmasına, içsel çatışmaların çözülmesine, özgüvenin artmasına ve çocuğun uyum becerisini geliştirmesine yardımcı olunacak.

ÇOCUKLARIN GELİŞİMİ HIZLANACAK

Çocukların kişisel gelişimleri konusunda hassas olan Altınyıldız ailesi, oyun terapisinin çocuklarda var olan travmaları, depresyonu, kaygı ve takıntıları, tuvaletini kaçırma problemini, uyku ve beslenme problemlerini, duygusal olarak bozuklukları ve düşünce sıkıntılarını ortaya çıkartabilen en başarılı psikoterapik yöntem olduğunu vurguladı.

TOKİ, Nevşehir dahil olmak üzere 43 ilde açık artırma ile konut satacak TOKİ, Nevşehir dahil olmak üzere 43 ilde açık artırma ile konut satacak

Oyun terapi odası sayesinde çocukların iç dünyasıyla bir terapi süreci geçirileceğinin ve yaşadıkları sıkıntıların atlatabilmeleri için profesyonel destek süreci başladığının da altı çizildi.

Ayrıca oyun terapisi oyuncakları kullanılarak yapılan terapilerle birlikte çözüm sürecine alınan çocuklarda kendilerini davranışsal olarak ve düşünsel olarak kontrol edebilme yeteneği gelişeceğini, sorunların üzerine oynanan oyunlarla fark ettirmeden gidip tedavi sürecini oldukça eğlenceli şekilde geçirecekleri vurgulandı. 

1-729

Kaynak: HABER MERKEZİ