1. sınıf öğretmenleri Ertan Kahveci, Kübra Özdoğan, Birgül Yılmaz, Mustafa Erdem, Güler Menekşe, Elif Ekinci ve 5. sınıflar sınıf öğretmenleri Turan Şahan, Büşra Kaya, Barış Gündüz, Gamze Delipoyraz, Bilge Hilal Çamcı, Hülya Selçuker, Eren Özhan ile 6 şube olarak başlanan düşünme, anlama ve sorun çözme becerisi gelişmiş, insanlığın ve demokrasinin temel değerlerini ve milli kültürü içselleştirmiş, iletişime ve paylaşıma açık, sanat becerisi gelişmiş, özgüveni ve sorumluluk bilinci yüksek, girişimci, yaratıcı, yenilikçi, sağlıklı ve mutlu bireylerin yetişmesine ortam ve imkan sağlamak adına 2023-2024 öğretim yılı uyum programı kapsamında öğrenciler, öğretmenleri ve arkadaşları ile yaptıkları ilk dersin ardından, kahvaltılarını yaptı.

Daha sonra okulda bulunan konferans salonu, kütüphane, satranç, laboratuvar, sağlık odası, okul kafeteryası, akıl oyunları, cep sineması, resim, müzik, satranç, stem ve kodlama, jimnastik, halkoyunları, drama ve astronomi, 3 boyutlu dersliklerin, oyun parkı,  spor salonunun ve yemekhanenin yerini öğrenerek okulu tanıdı.

MEB açık liseye geçiş şartlarını belirledi MEB açık liseye geçiş şartlarını belirledi

Öğrenciler, oryantasyon günlerinde ayrıca oyunlar eşliğinde eğitim –öğretim sürecine başlayarak keyifli zamanlar geçirmeye başladı. Uyum sürecinde öğle yemeğinin ardından velilerle evlerine döndü.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu yönetimi tarafından yapılan açıklamada, “2023-2024 öğretim yılında Öğretmenlerimizin Aklın ve bilimin ışığında yüreği vatan, millet ve bayrak sevgisi ile çarpan nesiller yetiştirmelerini temenni ediyor, Türkiye’nin geleceği olacak 1. Ve 5. Sınıf öğrencilerimize onlara emek veren öğretmenlerimize velilerimize teşekkür eder sağlıklı, huzurlu, mutlu ve başarılı bir yıl temenni ediyoruz.” denildi. 

WhatsApp Image 2023-09-04 at 16.09.00

Kaynak: HABER MERKEZİ