Uluslararası Uzay Kongresi’ne davet edilen tek Türk öğrenci Bilal Sayın Uluslararası Uzay Kongresi’ne davet edilen tek Türk öğrenci Bilal Sayın

Altınyıldız Kolejinden yapılan açıklamaya göre, Altınyıldız ilköğretim Kurumu 2 Haziran Pazar günü yapılacak olan LGS sınavı için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

29 Nisan’da başlayan akşam etütlerinde 16.30 – 20.00 saatleri arasında öğrenciler uzman öğretmenleri ile konu tekrarlarını yaparken aynı zamanda soru çözüm saatleri ile çalışmalarına devam ediyor.

Planlanan programda etüde katılan öğrenciler kendi öğretmenlerinden her dersten her konuyu en az 2 kere tekrar etmiş olacaklar. Akşam etüdüne katılan öğrencilere verilen kaynaklarla da yaptıkları konu tekrarlarını pekiştirmeleri hedefleniyor. Ayrıca birebir özel etüt ve sınav koçluğu sistemi ile eğer varsa bireysel eksiklikler gideriliyor. Hazırlanan deneme sınavı programları ile 2 Haziran'da yapılacak olan sınava kadar öğrenciler toplamda 70 deneme sınavı gerçekleştirecek, sınav streslerini yenip sıradan bir deneme sınavına katılıyor edasıyla sınavlarını yapacaklar.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu kurulduğu günden bugüne ortaöğretime geçiş sınavlarında 63 Türkiye 1’inciliği elde ederek, okul puan ortalamaları ile yıllardır Nevşehir birincisi okul oldu. Elde ettiği sınav puan ortalamaları ile akademik olarak, sosyo-kültürel alanlardaki başarıları ve Türkiye’nin en iyi okul kampüslerinden birine sahip olan Altınyıldız Eğitim Kurumları öğrencilerine sunduğu mükemmel öğretim imkânları, sosyal yaşam alanlarıyla ‘aklın ve bilimin ışığında’ Türkiye’nin geleceğini yetiştirmeye devam ediyor.

Mezun ettiği 1242 öğrencisini fen lisesine, 765 öğrencisini Anadolu lisesine yerleştirmiş olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu 2 Haziran tarihinde yapılacak olana LGS’den sonra da yine öğrencilerini Türkiye’nin en çok tercih edilen okullarını kazandırmaya devam edecektir.

Okul yönetiminden yapılan açıklamada, “Nevşehir’in eğitimdeki başarı çıtasını yükselten aynı zamanda Türkiye’nin örnek okulu olan Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerine, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ediyor ve 2 Haziran 2024'te yapılacak olan LGS sınavlarında tüm öğrencilere başarılar diliyoruz. “ denildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ