Altınyıldız İlköğretim Kurumu 7’nci sınıf öğrencisi Yağmur Kaymaz Nevşehir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen kompozisyon yarışmasında Nevşehir 2’ncisi oldu.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu öğrencilerinden Yağmur Kaymaz Nevşehir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Cumhuriyetin 100. yılında Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı ve Vatan Konulu Kompozisyon Yarışması’nda Nevşehir 2’ncisi oldu.

Altınyıldız İlköğretim Kurumu zeka oyunlarında Türkiye finallerinde Altınyıldız İlköğretim Kurumu zeka oyunlarında Türkiye finallerinde

Kaymaz 2’ncilik ödülünü 12 Mart Salı günü Nevşehir Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma programındaki ödül töreninde aldı.

Okul idarecileri yarışma ile ilgili yaptığı açıklamada, “Mehmet Akif diyor ki; “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır.”

Türk milletinin devletsiz kalmaması, bir daha var olma savaşı vermemesi adına “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın.” diye dua eden Akif, bir ömür kendisi için değil milleti için yaşamış, ömrünü bu uğurda harcamıştır. Vatanını ve milletini seven, milletine vatana sahip çıkması için “Sahipsiz olan vatanın batması haktır, sen sahip çıkarsan bu vatan batmayacaktır.” mısraları ile vatanın önemini belirtmiştir.

Zalimi asla sevmeyen, zulmü alkışlamayan Mehmet Akif’in sözünü kendine ilke edinen Asım’ın neslini yetiştiren Altınyıldız İlköğretim Kurumu vatan şairini unutmayacak ve onu her daim saygı ve minnetle anacaktır. Öğrencimizi, Türkçe Öğretmenimiz Derya Ünal’ı ve öğrencimizin ailesini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Whatsapp Image 2024 03 12 At 12.54.56

Kaynak: HABER MERKEZİ