NEVÜ öğretim üyesi “Dünya Çin Çalışmaları” konferansına katıldı NEVÜ öğretim üyesi “Dünya Çin Çalışmaları” konferansına katıldı

Programa TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, AÜB Dönem Başkanı ve Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Yılmaz, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özlem Fındık, Anadolu Üniversiteler Birliği üyesi üniversitelerin rektörleri, rektör yardımcıları, bilim insanları ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan TÜBİTAK Başkanı Mandal, düzenlenen etkinliğin önemine dikkat çekti. Güçlü olabilmenin en önemli amacının bilim ve teknolojinin gidişatı olduğunun altını çizen Mandal, bilim ve teknoloji ile geleceği inşa etmenin önemine değindi.

DERECEYE GİREN PROJELERE ÖDÜLLERİ VERİLDİ

II. AR-GE Proje Pazarı yarışmasına katılarak dereceye giren projelerden; tarım gıda ve çevre bilimleri alanında öğrenci kategorisinde birincilik ödülünü Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nden Iraz Aktay, ikincilik ödülünü NEVÜ’den Abdüssamed Durmuş, üçüncülük ödülünü ise Yozgat Bozok Üniversitesinden Cebrail Yıldırım aldı.

Biyoteknoloji ve Sağlık Bilimleri alanında öğrenci kategorisinde birincilik ödülünü Erciyes Üniversitesinden Zakarya Al-Shaebi, ikincilik ödülünü Erciyes Üniversitesinden Ümmügülsüm Yıldız, üçüncülük ödülünü ise Erciyes Üniversitesinden Rüveyda Benk aldı.

Mühendislik ve Temel Bilimler alanında öğrenci kategorisinde birincilik ödülünü Erciyes Üniversitesinden Murat Kıstı, ikincilik ödülünü Kayseri Üniversitesinden Eray İlgazi, üçüncülük ödülünü Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinden Özgül Yazar aldı.

Tarım Gıda ve Çevre Bilimleri alanında uzman kategorisinde birincilik ödülünü Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinden Yaşar Akça, ikincilik ödülünü Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinden Mert Karaoğlan, üçüncülük ödülünü ise Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesinden Muhammed Taşova aldı.

Biyoteknoloji ve Sağlık Bilimleri alanında uzman kategorisinde birincilik ödülünü Hitit Üniversitesinden Güven Akçay, ikincilik ödülünü Sivas Cumhuriyet Üniversitesinden Zuhal Gülsoy, üçüncülük ödülünü ise Erciyes Üniversitesinden Özgür Özalp aldı.

Mühendislik ve Temel Bilimler alanında uzman kategorisinde birincilik ödülünü Kayseri Üniversitesinden Halil Şahan, ikincilik ödülünü Kırşehir Ahi Evran Üniversitesinden Furkan Birdal ve içüncülük ödülünü Kayseri Üniversitesinden Ali Ulvi Uzer aldı.

Ödül töreni toplu fotoğraf çekimi ile son buldu. 

04-2001-40

Kaynak: HABER MERKEZİ