Avanos Belediyesi ve Avanos Kaymakamlığının yanı sıra bölge turizmcileri ve vatandaşlar da depremzedeler için adeta seferber oldu.

Butik otel işletmecileriyle istişare toplantısı yapıldı Butik otel işletmecileriyle istişare toplantısı yapıldı

Yaşanan afet sonrasında afetzedelerin yaralarının sarılabilmesi amacıyla Avanos Kaymakamlığı ve Avanos Belediyesi’nin iş birliği içerisinde başlatılan yardım kampanyasında, afetzedelerin ihtiyaç duyduğu malzemelerin deprem bölgelerine gönderilmesine yönelik çalışmalar aralıksız devam ederken, yapılan eşleştirmeler ışığında Osmaniye’den getirilecek depremzedelerin Avanos ilçe merkezi ile ilçeye bağlı Çavuşin köyündeki turistik işletmelere yerleştirilmesine yönelik bir de koordinasyon toplantısı yapıldı.

Avanos Belediyesi toplantı salonunda Avanos Belediye Başkanı Celal Alper İbaş ,Avanos Kaymakamlığı Yazı İşleri Müdürü Nihal Osan ,Avanos Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Burcu Peksarı, Avanos Belediyesi Müdürleri, Mahalle Muhtarları ve Avanos ile Çavuşin’deki turistik konaklama tesisleri sahipleri ve işletmecilerinin katıldığı bir koordinasyon kurul toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda Belediye Başkanı Celal Alper İbaş, deprem felaketini yaşayan vatandaşların yaşadıkları bu sıkıntılı süreçten bir an önce kurtulmaları için ellerinden gelen her türlü çabayı ortaya koyacaklarını belirtti. Bu konuda yardımsever Avanoslularla bir büyük iş birliği içerisinde hareket ettiklerini belirten Başkan İbaş, yapılan eşleştirmeler ışığında Osmaniyeli afetzedeleri Avanos ilçesindeki turistik işletmelerde misafir edeceklerini dile getirdi.

Bu iş birliğine ciddi katkı sağlayan tüm turistik konaklama tesis sahip ve işletmecilere teşekkür eden Başkan İbaş, yaşanan bu felaketin el birliği ile atlatılması için her türlü imkânın seferber edileceğini ifade etti.

IMG_9630IMG_9642IMG_9643IMG_9655IMG_9659