Nevşehir ASKF Genel Başkanı Mustafa Avcı açıklamasında yeni bir eğitim ve öğretim yılının başlayacak olmasının heyecanını ve mutluluğunu birlikte yaşadıklarını kaydederek şunları söyledi:

"İnsan önce ailede, sonra da okulda ne kadar kaliteli bir eğitim-öğretim süreci geçirirse, o kadar kendisine ve yaşadığı topluma, insanlığa önemli hizmet ve katkısı olur.

Tam tersi bir durumda ise hem kendisine hem de topluma zarar veren insanlar yetişmiş olur ki, bu, o toplumun felaketi olur. İşte bu yönüyle eğitim-öğretim milletlerin en önemli meselesidir. İhmal edilmemesi gereken öncelikli hizmet alanıdır.

Eğitimsiz medeniyet olmaz düşüncesinden yola çıkılarak okullaşma oranında yüzde yüze varan bir artış sağlanmıştır. İşte yeni bir eğitim-öğretim yılına daha başlamanın heyecanı içindeyiz.

Geleceğimizi şekillendirecek olan gençlerimizi çağın gereklerine uygun bir şekilde yetiştirmek gayesiyle yine gerekli çalışmaların en kaliteli şekilde yapılması için çabalarımız sürecektir.

Çocuklarımızın en iyi şekilde yetişip ülkemizi dünyada çok önemli bir konuma getirmeye hazırlanmalarını sağlamak hepimizin ortak hedefidir. Yeni eğitim-öğretim yılının heyecanlı, enerjik, kaliteli ve başarılı geçmesini diliyorum.

Yine çocuklarımız için emek veren öğretmenlerimizin ve velilerimizin de iyi bir eğitim-öğretim dönemi geçirmelerini ve umutlu başlangıçların güzelliklerle neticelenmesini temenni ediyor, bu vesileyle yeni eğitim yılının çocuklarımıza, velilerimize, tüm eğitim ve spor camiasına, hayırlar, başarılar getirmesini diliyorum? dedi.
Haber: Erdal Kesici