İl genelinde gıda denetimleri devam ediyor İl genelinde gıda denetimleri devam ediyor

Türkiye HİS Federasyonu koordinasyonunda gerçekleştirilen Avrupa Spor Haftası, “Herkes İçin Spor ve Sağlık Günleri” temasıyla Türkiye’nin 81 ilinde eşzamanlı olarak düzenlenirken, Nevşehir’de de Avrupa Spor Haftası etkinlikleri kapsamında “Aktif ol” (Be active) sloganı ile kutlama programı gerçekleştirildi.

3 Nolu Çim Saha’da düzenlenen programda renkli görüntüler yaşanırken sporcular, veliler ve vatandaşların ilgi ve katılımı da yüksek oldu.

Programda halk yürüyüşü, halat çekme, çuval yarışı gibi çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

“SAĞLIKLI YAŞAM İÇİN HERKESİ SPORA DAVET EDİYORUZ”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, her yıl geleneksel olarak düzenlenen Avrupa Spor Haftası’nın, çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle her yaştan ve statüden bireyleri bir araya getiren hareket bilincini arttıran bir proje olduğunu hatırlattı.

Bakanlık ile AB Başkanlığı himayesinde, Herkes İçin Spor Federasyonu’nun koordinasyonuyla düzenlenen Avrupa Spor Haftası Etkinlikleri tüm Avrupa ülkeleri ile eş zamanlı olarak 23-30 Eylül tarihleri arasında tüm Türkiye’de olduğu gibi Nevşehir’de de gerçekleştirildiğini söyleyen Özdemir, “7’den 70’e her bireyimizi spor ve sağlıklı yaşam konusunda daha duyarlı olmaya davet ediyor ve herkese spor yaparak zinde kalmalarını tavsiye ediyoruz. Avrupa çapında “Aktif Ol” (be active) temasıyla her yıl gerçekleştirilen kutlamalarla tüm bireylerin harekette kalmaları, sporla iç içe bir yaşam sürmeleri, sağlıklı ve kaliteli yaşam için sportif hareketliliğe katılmalarının önemine dikkat çekilmeye çalışılmaktadır. Bakanlığımızca da değerli bulunan bu kampanya kapsamında il müdürlüğümüzce ilimizde çeşitli sportif aktiviteler düzenlenmektedir” diye konuştu.

Kaynak: MEHMET GÜNAY