Nevşehirli şair Paslanmaz, Türk edebiyatının en kıymetli buluşmalarından biri olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’na katıldı.

 Bu yıl 26’ncısı gerçekleştirilen Uluslararası Hazar Şiir Akşamları, 6-7- 8 Ekim tarihleri arasında ünlü şair, yazar ve düşünce insanı merhum “Sezai Karakoç” anısına “İnsan Sevgisi” teması kullanılarak gerçekleştirildi.      

Yurt içinden ve Türk dünyasından birçok şair ve yazarın ağırlandığı 26.Uluslararası Hazar Şiir Akşamları programına, Elazığ Valisi Dr. Ömer Toraman, Elazığ Milletvekili Semih Işıkver, Sivrice Kaymakamı Efecan Şahin, Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, şairler ve vatandaşlar katıldı.

Sivrice Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinlikte Türkiye’nin yanı sıra Kırgızistan, Kosova, Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, KKTC ve Kerkük’ten şairler, şiirlerini seslendirdi.

Gecede Elazığ  Valisi Toraman tüm şairlere ve Paslanmaz’a plaket takdim etti.

Ayşe Paslanmaz, Hıdır Sever Anadolu Lisesinde Azerbaycanlı şairler Xuraman Muradova ve İntiqam Cavanşir ile birlikte konferans verdi.

Elazığ’da düzenlenen “26. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları” şiir gecesi ile sona erdi. 

Nevşehir’de bugün vefat edenler (5 Aralık 2023) Nevşehir’de bugün vefat edenler (5 Aralık 2023)

WhatsApp Image 2023-10-09 at 12.46.04

Kaynak: HABER MERKEZİ