Nevşehirli şair, yazar, gazeteci ve iş insanı Ayşe Paslanmaz, Türk Dünyasının en prestijli şiir etkinliği olan 26. Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’na davet edildi. Ayşe Paslanmaz, Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’na katılacak.

"PERİ KIZI" MAHLASLI "AYŞE PASLANMAZ"

Nevşehirli şair Ayşe Paslanmaz, Elazığ Valiliği'nin düzenlediği Türk edebiyatının en kıymetli buluşmalarından biri olan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları’nda yer alacak.

Zorunlu kış lastiği uygulaması için tarih verildi Zorunlu kış lastiği uygulaması için tarih verildi

Uluslararası Hazar Şiir Akşamları programı 6-7-8 Ekim tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl Türkiye’nin büyük şairi Sezai karakoç anısına ve "İnsan Sevgisi" konu başlığı altında gerçekleştirilecek.

Türk kültür coğrafyasını temsil eden, Türkiye’nin bayrağını dalgalandıran, özünü ve gönlünü kalemlerine yükleyen Doğu Türkistanlı, Kazakistanlı, Türkmenistanlı, Özbekistanlı, Kırgızistanlı, Azerbaycanlı, İranlı, Kafkaslı, Balkanlı, Iraklı, Kıbrıslı ve Türkiyeli şairler bir araya gelerek Türk’ün ses bayrağını dalgalandırıyor.

Türk dünyasını ortak dil ve ortak kültürde buluşturmayı Türk ülkeleri arasında duygu ve gönül köprüleri kurarak dostluk ve kardeşlik bağlarını kuvvetlendirmeyi amaçlayan Uluslararası Hazar Şiir Akşamları, her yıl Türk’ün fikir ve gönül dünyasında bayraklaşan birinin adına, anısına ve konulu olarak yapılıyor.

“USTA YETİŞTİREN NEVŞEHİR ŞİİR MİRASI ÖDÜLLENDİRİLDİ”

Nevşehir’den bu büyük sanat organizasyonuna bir şairin davet edilmesinin bir ilin şiir mirasının ödüllendirilmesi olduğunu söyleyen Ayşe Paslanmaz, programın TRT Avaz ve Fırat TV’den naklen yayınlanacağını belirtti.

Kaynak: HABER MERKEZİ