Aysemin Gülmez kim

Seçime sayılı günler kala partiler adaylarını açıklamaya başladı. CHP’den milletvekili adayı olan Aysemin Gülmez ise kim olduğu merak ediliyor. Peki Aysemin Gülmez kimdir? İşte detaylar…

28. dönem milletvekili seçimlerine az bir zaman kala milletvekili listeleri netlik kazanmaya başladı. CHP İstanbul milletvekili adayları arasında bulunan bir isim de Aysemin Gülmez oldu. Peki Aysemin Gülmez kimdir? İşte detaylar…

Aysemin Gülmez kimdir?

Aslen Ordu’lu olan Aysemin Gülmez, 1979 yılında Ordu’nun Mesudiye ilçesinde dünyaya geldi. İlkokuldan liseye kadar İstanbul Kadıköy’de bulundu.Lise eğitiminnin ardından Marmara Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Hukuk ffakültesinden 2001 yılında mezun oldu. Aysemin Gülmez halihazırda İstanbul Barosu’na bağlı olarak avukatlık mesleğini icra etmektedir.

“Kadın Hakları ve Aile İçi Şiddet” ve “Çocuk Hakları” konularında uzmanlığa sahip olan Aysemin Gülmez, İstanbul Barosu bünyesinde bulunan Kadın Hakları ve Çocuk Hakları Merkezi’ne bağlı avukat olarak uzun yıllar çalışmıştır.

2005 yılında İstanbul Barosu’nun düzenlediği “Doğrudan Soru ve Çapraz Sorgu” seminerini tamamlamış, 2003 yılında İstanbul Barosu CMUK Uygulama Servisi tarafından verilen eğitim ile “Sanık Hakları ve Müdafilik” alanında ve 2018 yılında Marmara Üniversitesi’nin verdiği eğitim ile “Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk” alanında uzmanlaşmış ve bu alanda bilfiil çalışmaktadır.

Çalışma hayatını kurumsal firmalara ve şahıslara hukuki danışmanlık hizmetleri vererek sürdüren Aysemin Gülmez; daha çok Aile Hukuku, İdare Hukuku, Ceza Hukuku, Ticaret Hukuku ve Borçlar Hukuku dallarında yoğunlaşarak bu dallarda uzmanlaştı.

Siyasi çalışmalarına 2008 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Sancaktepe ilçe Örgütü’nde Eğitim Sekreteri olarak başlayan Gülmez, Sancaktepe ve Ataşehir ilçe örgütlerinde İnsan Hakları komisyonu başta olmak üzere çeşitli kademelerde görev aldı.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP Ataşehir belediye başkan aday adayı oldu. Haziran 2019'dan sonra CHP İstanbul İl İnsan Hakları Komisyonu'nda yer almıştır.

Üniversite yıllarından başlayarak sivil toplum kuruluşlarının eğitim ve kültür faaliyetlerinde aktif olarak çalıştı. Birçok sivil toplum kuruluşunun sosyal ve kültürel projelerinde danışmanlık yaptı.

Aysemin Gülmez, CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı olarak parti içindeki görevini yürütmektedir.

Gülmez evli, 2 erkek ve 1 kız çocuğu annesi olup İngilizce bilmektedir.