Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF) Genel Başkanı Yılmaz Karaca, TGF Genel Sekreteri ve Nevşehir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Bayram Ekici ve beraberindeki heyet ile tek tek tokalaşan ve hoş geldin diyen Ganira Pasheyava, "Ne güzel ki bu özel günde sizinle birlikte bir aradayız. İyi ki geldiniz" dedi.

TGF heyetine hitaben bir konuşma yapan Ganira Pasheyava, "Bugün Bakü’nün düşman işgalinden kurtuluşunun yıl dönümü. Aynı zamanda Türkiye Cumhuriyeti’nin de 100’üncü yıl dönümü. Türkiye Cumhuriyeti hepimizin cumhuriyeti, Türkiye Cumhuriyeti’nin bayramı bizim de bayramımız. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve şehitleri rahmetle ve sevgiyle anıyorum. Biz kardeşiz, birlik ve beraberlik içinde çok daha güçlüyüz" dedi.

«Uluslararası ilişkiler ve dünya edebiyatı» kitap sergisi «Uluslararası ilişkiler ve dünya edebiyatı» kitap sergisi

Konuşması sık sık alkışlarla kesilen Ganira Pasheyava, Türkiye’nin tüm şehirlerine geldiğini de ifade ederken, Türkiye’den gelen gazetecilerle bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

TGF heyetiyle birlikte yemek yiyen Ganira Pasheyava, daha sonra tüm gazetecilere bir rozet ve bir saat hediye etti.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca da, Ganira Pasheyava’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür ederek, "Türk Dünyası Gazetecileri 4. Basın Şurası için buradayız. Bir yandan meslektaşlarımızla bir araya geliyoruz diğer yandan da Türkiye ile Türk Cumhuriyetleri arasında bir köprü oluyoruz. Bu tür programlarımız devam edecek" dedi.

Genel başkan Yılmaz Karaca konuşmanın ardından Azerbaycan Milletvekili Ganira Pasheyava’ya bir teşekkür plaketi takdim etti.