Nevşehir Valiliği koordinesinde Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce 26 Haziran Uluslararası Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Başkan Arı’dan Nevşehir'in İl Oluşunun 70. Yıl Dönümü Mesajı Başkan Arı’dan Nevşehir'in İl Oluşunun 70. Yıl Dönümü Mesajı

Bu özel günün önemine dikkat çekmek ve sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla 3 Nolu Çim Sahada gerçekleştirilecek etkinlikler, hem eğlenceli hem de bilgilendirici olacak.

Etkinlikler kapsamında, uçurtma şenliği düzenlenecek ve katılımcılar rengarenk uçurtmalarla gökyüzünü süsleyecekler. Uçurtma şenliği, çocukların ve gençlerin keyifli vakit geçirmeleri için eşsiz bir fırsat sunacak. Ayrıca, sağlıklı yaşam bilincini artırmak amacıyla çeşitli sportif etkinlikler de organize edilecek.

Katılımcılar, sporun ve fiziksel aktivitenin önemine vurgu yapan etkinliklerde yer alarak hem eğlenecek hem de sağlıklı yaşam hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, etkinliklerin amacının uyuşturucu kullanımına karşı bilinç oluşturmak ve toplumda sağlıklı yaşam alışkanlıklarını yaygınlaştırmak olduğunu belirtti. Özdemir, "26 Haziran, uyuşturucu ile mücadelenin önemini vurgulamak için bir fırsattır. Biz de bu kapsamda düzenlediğimiz etkinliklerle çocuklarımızı ve gençlerimizi hem eğlendirmeyi hem de bilinçlendirmeyi hedefliyoruz," dedi.

Etkinliklere tüm Nevşehir halkı davetlidir. 3 Nolu Çim Sahada gerçekleştirilecek, 26 Haziran günü saat 10:00'da başlayacak ve gün boyu sürecek. Sağlıklı yaşam için atılacak adımlar ve uyuşturucu ile mücadelenin önemi hakkında farkındalık oluşturacak olan bu etkinlik, katılımcılara unutulmaz bir gün yaşatacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ