24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda Ekici “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimiz; ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ sözüne hayat veren kadim medeniyetimizin önemli bir temsilcisidir.” dedi.

Mustafapaşa yeniden belde olabilmek için hukuk mücadelesi veriyor Mustafapaşa yeniden belde olabilmek için hukuk mücadelesi veriyor

Öğretmenliğin, gücünü sevgiden alan dünyanın en kutsal ve en saygın mesleği olduğunu aktaran Ekici mesajında şu ifadelere yer verdi , “Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Bulunduğu her ortamda mum misali kendi yanarak etrafını aydınlatan öğretmenlerimiz, geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi, çağımızın gereklerine ve ihtiyaçlarına göre, milli ve manevi değerlerimizi benimseyerek özümsemiş bir şekilde yetiştiren kutlu görevin yılmaz temsilcileridir. Çocuklarımızı kendi çocukları gibi gören ve onların topluma faydalı birer birey olarak yetişmesi için ellerinden geleni yapan öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, görevleri başında şehit olan ve vefat eden tüm öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”

Kaynak: MEHMET GÜNAY