Vali Fidan'dan TÜRSAB Kapadokya Bölge Temsil Kurulu'na ziyaret Vali Fidan'dan TÜRSAB Kapadokya Bölge Temsil Kurulu'na ziyaret

Sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Arı’ya sert bir şekilde cevap veren Dernek Başkanı Mutlu, "Bizim safımız, yerimiz belli bunu kimse sorgulayamaz" dedi.

Mutlu yayımladığı açıklamada, "Şahsım Erol Mutlu olarak ve Hafız Mahmut Sami Kemikkıran hocamızın adını korkaklık ile zikrederek hitapta bulunan Rasim Arı’ya cevabımızdır. Bizler önce Allah’tan sonra Peygamber efendimizden ve büyüklerimizden korkar saygı gösteririz. Bizler bu şehrin her kesimine hizmet eden her kesimi ile hemhal olan bireyler olarak bu şehrin insanına saygı ve minnet duyarız. Şahsım ve Hafız Mahmut Sami Kemikkıran hocamızın safı ve yeri bellidir bunu kimse sorgulayamaz. Katılmadığımız bahsedilen toplantıdan ne şahsımın ne de Mahmut Kemikkıran hocamızın haberi ve bilgisi yoktur. Toplantıda Rasim Arı’nın isimlerimizi zikrederek yaptığı konuşmayı ibretle dinlemiş ve kınamaktayız. Bir siyasetçiye bu tarz şeyler yakışmamakla birlikte bu gibi davranışlardan herhangi bir prim yapılamayacağının da bilinmesini isteriz. Kimse kendi kendine hareketlerde bulunmasın. Tüm bunlarla birlikte isimlerimizin yanlış ve yanlış şekillerde telaffuz edilmemesini  ve bu davranışta bulunanları da kınadığımızı siz değerli kamuoyu ile paylaşıyoruz." dedi. 

Kaynak: İSMAİL IRMAK