“Gönülleri birleştiren yollar yapıyoruz” “Gönülleri birleştiren yollar yapıyoruz”

Nevşehir Ticaret Borsası öncülüğünde, Tarım ve Orman Bakanlığının katkıları, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) denetimi ve Nevşehir Valiliğinin destekleriyle Zümrüt Fuarcılık tarafından 14-17 Aralık tarihleri arası düzenlenecek olan Fuar, Türkiye'nin farklı yerlerinden birçok yerli yabancı firma ve ziyaretçiyi buluşturacak.

“FUAR NEVŞEHİR, ÜLKE VE BÖLGE EKONOMİSİNE CİDDİ KATKI SAĞLAYACAK”

2. Nevagrı 2023 Nevşehir Tarım Gıda ve Hayvancılık Fuarı için hazırlıkların tamamlandığını ifade eden Başkan Salaş, tüm Nevşehir halkını ve üyeleri açılış törenine davet etti.

Nevşehir’de ikincisi yapılan, Tarım Ekipmanları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Fuarı uluslararası nitelikte bir projenin devamı olduğunu aktaran Salaş, “Fuarımıza Türkiye’nin çeşitli illerinde doğrudan ve temsilci kanalıyla 120 firma katılım sağlayarak ürünlerini sergileme şansı bulacaklar. Fuarımıza katılacak firmaların yüzde 50’si Nevşehir dışından katılmaktadır. Fuar Tarım ve Orman Bakanlığımızın katkılarıyla NTB öncülüğünde, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir Ziraat Odaları ve Sivil Toplum Kuruluşları işbirliği içerisinde, Nevşehir Valiliği ve Nevşehir Belediyesi desteğiyle yapılmakta olup, Nevşehir ile ticari bağlantısı olan ülkelere, elçiliklere ve konsolosluklara duyurular yapılıp fuarın tanıtımı gerçekleştirilmiştir. Bilindiği üzere Nevşehir patates üretim ve depolama merkezidir. Kabak çekirdeği üretiminde Türkiye birincisi, şeker pancarı, fasulye ve siyah üzümde en önemli üretici ilimizdir. Bu manada yaklaşık 10 bin metrekare alana kurulu olan fuarımız ilimiz Nevşehir, ülke ve bölge ekonomisine ciddi katkılar sağlayacaktır. Amacımız ve hedefimiz önümüzdeki fuarlarda dünya markalarını Nevşehir’de buluşturmaktır." ifadelerinde bulundu.

4 gün sürecek olan ve Nevşehir kapalı pazar yerinde düzenlenecek fuar 10.30 – 17.30 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ