Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası kutlandı Altınyıldız Kreş ve Anaokulunda Çanakkale Zaferi ve Şehitler Haftası kutlandı

Başkan Urgenç, asrın felaketi ile sarsılan Türkiye’de 6 Şubattan beri eğitim çalışanları depremin etkisini en aza indirgemek için çaba sarf ettiklerini söyledi.

Eğitim çalışanlarının gönüllere dokunarak yardımlaşma duygusuyla insani değerleri birlik ve beraberliği esas alarak bugüne kadar görev yaptıklarını söyleyen Urgenç, “Tüm eğitim çalışanlarına bu ülkenin bir vatandaşı olarak, bir insan olarak teşekkür ediyorum. Bugünde tüm eğitim çalışanları başta Gazi Ortaokulunda yaklaşık 130 ilkokul, 130 ortaokul düzeyinde depremzede öğrenciye eğitim vermekte. Rauf Nail İlkokuluna bağlı 7 anasınıfında eğitim verilmektedir. İlimiz genelinde her okulumuzda depremzede öğrenciye hizmet verilmektedir. Tüm meslektaşlarımız üstün bir gayret göstermektedirler.  Başta Gazi Ortaokulu ve Rauf Nail İlkokulu olmakla birlikte tüm okullarımızda meslektaşlarımız büyük bir fedakarlıkla çocuklarımıza deprem psikolojisini en aza indirgeyerek bir eğitim sürecini tüm kurumlarımızda sürdürmektedirler. Ülkemiz olağanüstü bir süreçten geçerken bir yanda depremin yıkıcı etkisiyle bozulan ailelerin yaşamsal düzenleri, psikolojik durumlarına psikososyal destek sağlarken bir yandan da çocuklarımızı geleceğe hazırlamaya devam etmektedirler. Eğitim ordusu bu olağanüstü süreçte görevini yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Birlikte başaracağız hep birlikte yaraları saracağız.” diye konuştu.

Urgenç, ziyaret ettiği eğitim çalışanlarına ve öğretmenlere gösterdikleri özverili çalışma ve üstün gayretlerinden dolayı teşekkür etti.