BAU Rektörü Karadeniz ve beraberindeki heyeti ziyaretlerinde makamında ağırlayan Rektör Aktekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

Nevşehir Merkez yerleşke ve 7 ilçede bulanan kampüsleri,  gelişmiş akademik ve fiziki alt yapısı, nitelikli akademik kadrosu ile Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) belirlediği 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler' arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak yürüttükleri faaliyetlere değinen Aktekin,  üniversite hakkında Karadeniz’e bilgi verdi. Aktekin ayrıca üniversitelerarası ortak proje ve çalışmalara da büyük önem verdiklerini sözlerine ekledi.

Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Aktekin’e minnettarlığını dile getiren Karadeniz, NEVÜ’nün yürüttüğü çalışmaların ve sahip olduğunu imkanların memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Karadeniz ayrıca BAU olarak NEVÜ ile yürütülebilecek her türlü ortak çalışma ve projeye de hazır olduklarını ifade etti.

Karadeniz ve beraberindeki heyet ile bir süre görüşen Rektör Aktekin ziyaret sonunda ayrıca kendilerine NEVÜ İhtisaslaşma Koordinatörlüğü tarafından yayımlanan ‘Kapadokya Mirası Tarihi ve Kültürel Bellek Dergisi’nin ilk sayısını hediye etti.

NEVÜ’de Depreme dayanıklı yapılar ve yapılarda hasar tespit çalışmaları konuşuldu NEVÜ’de Depreme dayanıklı yapılar ve yapılarda hasar tespit çalışmaları konuşuldu

3-135