Amatör Küme’de 3. hafta karşılaşmaları bugün oynanacak Amatör Küme’de 3. hafta karşılaşmaları bugün oynanacak

Vatandaşların daha sağlıklı yaşamalarını, bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlamak, spor yapma alışkanlığını kazandırmak ve spor bilincinin tüm yaş gruplarına aktarılabilmesi amacıyla Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Cumhuriyetimizin 100. yılına özel futbol, masa tenisi, voleybol, basketbol, tenis ve satranç branşlarında turnuvalar devam ediyor.

“SPOR, İNSANLARI BİR ARAYA GETİREN ÖNEMLİ BİR ETKİNLİKTİR”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhsin Özdemir, Nevşehir’de Cumhuriyet’in 100. yılının coşkuyla kutlanması için birçok etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak bugüne dek ulusal ve uluslararası alanda birçok spor müsabakalarına ev sahipliği yaptığını kaydeden İl Müdürü Özdemir, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıl coşkusunu düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz pek çok etkinlikle doyasıya yaşayacağız. Aynı zamanda ilimizdeki sosyal ve sportif aktiviteleri artırmak, vatandaşlarımız arasında kaynaşmayı sağlamak ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmelerine katkıda bulunmak amacıyla bu tür organizasyonlar düzenlemekteyiz. Spor, insanları bir araya getiren ve birleştirici güce sahip olan önemli bir etkinliktir. Sporun sosyal uyumu ve kültürel alışverişi teşvik etmedeki birleştirici gücü küçümsenemez. Rekabet, sporun en temel unsurlarından biridir ve hem taraftarlar arasında heyecanlı bir atmosfer yaratırken hem de sporcuların performanslarını artırmalarına yardımcı olur. Rekabetin dışında ekip olma ve aidiyet gibi duygular da sporun temelini oluştururken, hırs, tutku ve saygı gibi değerler de sporun birleştirici gücünü arttırır. Bu gücün yanında ruh sağlığına iyi geldiği gibi kuşkusuz beden sağlığına da iyi gelir. Bu vesileyle Cumhuriyetimizin 100. yılında düzenlemiş olduğumuz müsabakalara katılan tüm takımlara ve sporculara başarılar dilerim.” diye konuştu

Kaynak: MEHMET GÜNAY