Dinç, mesajında, "Milletimizin her türlü imkânsızlığa rağmen vatan sevgisi, hürriyet ve istiklal aşkıyla bağımsızlığına kavuşabilmek için inanç ve kararlılıkla giriştiği milli mücadelenin ardından elde etmiş olduğu büyük bir zaferin sonucu ilan edilen Cumhuriyetimizin ilanının 100. yıldönümünü kutlamanın büyük gururunu yaşıyoruz.

Cumhuriyetin ilanıyla Türk Milletinin ve Devletinin varlığı ve istiklali ebedileşmiş, eşitlik ve özgürlük gibi kavramlar toplumsal hayatımızın değiştirilemez ilkeleri arasında yer almıştır. Türkiye Cumhuriyeti, kuruluşundan bu yana vizyonunu geliştirerek emin adımlarla geleceğe yürümekte ve muasır medeniyeti yakalamış modern ve büyük Türkiye ideali yolunda hedeflerini gerçekleştirmektedir. Binlerce yıla uzanan köklü devlet geleneğimizden ve birlik ve beraberliğimizden aldığımız güç ile Cumhuriyetimizi ilelebet koruyarak hep birlikte yaşatacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle, milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum." ifadelerini kullandı.

Editör: İsmail Irmak