NEVÜ Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) Koordinasyon Birimi tarafından desteklenen, İlahiyat Fakültesi Dr. Öğretim üyesi Yasemin Güleç tarafından yürütülen “Kur’an kıssaları temelli dini-ahlaki değerler öğrenme modeli: 7. sınıf öğrencileri ile sanatsal-görsel dini manevi bir etkinlik örneği” adlı projenin sunumu yapıldı.

NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen programa NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şahlan Öztürk, İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zülfikar Durmuş, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Programın açılışında konuşan İlahiyat Fakültesi Dekanı Durmuş projenin önemine vurgu yaparak, Kur’an kıssalarının dini-ahlaki değerleri öğrenmede önemli bir kaynak olduğunu belirtti.

Projenin sunumunu gerçekleştiren Dr. Öğretim Üyesi Güleç ise NEVÜ ile Nevşehir Yavuz Selim Han Ortaokulu iş birliği ile gerçekleştirilen projede iki aşamalı eylem araştırması uygulandığını söyledi.

NEVÜ’de "Avrupa’da Orta Çağda Aşk ve Kadın" konulu konferans düzenlendi NEVÜ’de "Avrupa’da Orta Çağda Aşk ve Kadın" konulu konferans düzenlendi

Güleç, proje hakkında detaylı bilgi vererek, öğrencilerin Kur’an kıssalarını daha etkili bir şekilde öğrenmelerini sağlayacak olan sanatsal ve görsel bir etkinlik tasarladıklarını söyledi.

Proje kapsamında, öğrencilerin bilgi ve anlama düzeylerini artırarak dini-ahlaki değerlere daha derinlemesine bir bakış açısı kazanmalarını hedeflediklerini belirtti.

Dr. Öğr. Üyesi Güleç, ortaokul müfredatında yer alan diğer peygamber kıssaları ile ilgili uygulamalı projelerin ve yaygınlaştırma faaliyetlerinin devam edeceğini belirtti.

Programın sonunda, projeye katkı sağlayan Yavuz Selim Han Ortaokulu öğrencilerine ve idarecilerine teşekkür edilerek, başarılı çalışmalarından dolayı çeşitli ödüller verildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ