Çocuklar, 23 Nisan Çocuk Şenliği ile bayramı doyasıya yaşadı Çocuklar, 23 Nisan Çocuk Şenliği ile bayramı doyasıya yaşadı

Milli Takım antrenörü Tarkan Güney ve milli sporcu Ramazan Ünlü’nün de aralarında bulunduğu Down Sendromlu Milli Takımı kırılması güç rekorlar kırdı. 19-26 Mart tarihleri arasında Antalya'da yapılan olimpiyatlarında Nevşehirli sporcu olimpiyat üçüncüsü oldu. Ünlü katıldığı yarışmalarda disk atmada 6’’ncı ve cirit atmada 4’ncü olurken 1500 metre yürüyüşte ise olimpiyat 3’ncüsü oldu. Daha önce hem dünya hem Avrupa şampiyonalarında dereceler yapan Ünlü yine Türk Milli Takımının gururu oldu.

Bu yıl ilk kez Antalya’da düzenlenen 2. Down Sendromlular Dünya Spor Oyunları 33 ülkeden 488 özel sporcunun katıldığı organizasyon alanında dünyanın en büyüğü olma özelliği taşıyor. Down Sendromlu Sporcuların Olimpiyatı Türkiye’de ilk kez Antalya’da düzenlendi.

Organizasyona 33 ülkeden 488 sporcu ve antrenör ile birlikte 800'ü aşkın katılımcı yer aldı. Olimpiyatta Türkiye, 8 branşta 86 sporcu ile madalya mücadelesi verdi.

Image10-1

Kaynak: HABER MERKEZİ