NEVÜ’den toplam 43 öğretim elemanı alım ilanı NEVÜ’den toplam 43 öğretim elemanı alım ilanı

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Altun’u, makamında ağırlayan NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek kendilerine teşekkür etti.

Nevşehir merkez yerleşke ve 7 ilçede toplam 8 kampüsü, nitelikli akademik kadrosu ve fiziki alt yapısı bulunan NEVÜ’nün tercih edilirlik oranlarında ülke genelindeki üniversiteler sıralamasına göre en çok tercih edilen üniversiteler arasında yer aldığını belirten Rektör Aktekin, üniversitelerarası ortak proje ve çalışmalara da büyük önem verdiklerini söyledi.

Aktekin, ayrıca Yükseköğretim Kurulu’nun (YÖK) belirlediği 'Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversiteler' arasında ‘Doğal ve Kültürel Miras Turizmi’ alanında ihtisaslaşan üniversite olarak yürütülen faaliyetler ve çıktılarına değindi.

Misafirperverliklerinden dolayı Rektör Aktekin ve yönetimine teşekkür eden Rektör Altun,  NEVÜ’nün yürüttüğü çalışmaların ve sahip olduğunu imkânların memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Rektör Altun,  NEVÜ ile mevcut iş birliklerin yanı sıra bilimsel, kültürel, sanatsal, sportif alanlarda yürütülebilecek her türlü ortak çalışma ve projeye de hazır olduklarını belirtti.

Rektör Aktekin ve Rektör Altun daha sonra yeni eğitim öğretim yılına yönelik yürütülen çalışmalar hakkında görüşmelerde bulundu.

Kaynak: HABER MERKEZİ