Sayın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün, kadının değerini kutlama ve birlik olma zamanı olduğunu söyledi.

Sayın yayınladığı mesajında, “Bugün, dünya genelinde kadınların sosyal, ekonomik ve politik başarılarını kutlayarak, kadının değerini vurgulama ve birlik olma zamanıdır. Kadınların toplumdaki rolü ve katkılarına odaklanarak, daha eşitlikçi ve adil bir gelecek için birlikte çözümler üretmeliyiz.

Küsmez, Türk Kadınlar Birliği Onursal Başkanı oldu Küsmez, Türk Kadınlar Birliği Onursal Başkanı oldu

Mustafa Kemal Atatürk'ün, "Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok; ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanması." sözü, kadınların sadece dış görünüşleriyle değil, içsel güçleriyle, bilgi ve kültürleriyle donanmalarının önemini vurgular. Bu söz, kadınların gerçek başarısının bilgi ve kültürle süslenerek geldiğini, bu yolla toplumun ilerlemesine ve gelişmesine katkı sağladıklarını ifade eder. Bugün, kadınların yaşamın her alanında gösterdikleri kararlılık, azim ve fedakârlık için teşekkür etme zamanıdır. Kadınların iş dünyasında, siyasette, sanatta, bilimde ve daha pek çok alanda gösterdikleri başarılar, toplumumuzun gelişimi ve ilerlemesi için önemli bir itici güçtür.

Ancak, hala birçok kadın eşit haklara ve fırsatlara erişim konusunda mücadele etmektedir. Bu nedenle, kadınların hakları için mücadele etmeye ve toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlamak için çalışmaya devam etmeliyiz. Kadınların yaşamın her alanında eşit temsil edilmesi ve seslerinin duyulması için birlik olmalıyız.  Bugün, kadınların geçmişteki mücadeleleri ve bugünkü başarılarına odaklanarak, gelecekte daha adil, daha eşitlikçi ve daha güçlü bir toplum inşa etme taahhüdümüzü yeniliyoruz. Kadınlar olarak, haklarımızı savunmaya ve toplumumuzu daha iyi bir yere taşımak için birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu özel günde, tüm kadınları ve kadın hakları için mücadele edenleri selamlıyor, Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum.” İfadelerine yer verdi.

Kaynak: HABER MERKEZİ