Gülşehir’de yaklaşık 1 yıldır faaliyet gösteren Güler Unlu Mamülleri Somuncu Baba Odun Ekmeği ve Pide Fırını, vatandaşın ucuza ekmek yemesi için ekmek fiyatlarına zam yapmadı. Firma sahibi İbrahim Güler, zam yapmanın aksine fiyatını düşürerek ekmeği 3 buçuk liradan satma kararı aldı.

İbrahim Güler, vatandaşın daha ucuza ekmek yemesi için 4 buçuk lira olan ekmek fiyatı 6 buçuk liraya yükseltilince ekmekte indirim kararı aldı.

Ekmeğin fiyatını 3 buçuk liraya düşüren Güler’in amacı halkın ucuza ekmek yemesi.

Vatandaşın ekmek alma konusunda zorlanmaması için ve uygun fiyata ekmek yemesi için böyle bir karar aldığını belirten Güler, artan maliyetlerin kendilerini de etkilediğini ancak bu zor günlerde halka destek olmak için fiyatları aşağı çektiğini söyledi.

Vatandaşın çok memnun olduğunu kaydeden Güler, “Gülşehir halkı bu karardan çok mutlu. Her gün fırında kuyruk oluyor. Günlük 8-9 bin ekmek üretiyoruz ve tükeniyor. Ekmek almaya gelen vatandaşlarımız bize dua ettiğini söylüyor ve biz de çok mutlu oluyoruz.” diye konuştu.

Bem Bir-Sen Eğitim Semineri Kozaklı'da düzenlendi  Bem Bir-Sen Eğitim Semineri Kozaklı'da düzenlendi 

Artan maliyetlerin kendilerini de zorladığını kaydeden Güler, “Maliyetine satış yapıyoruz. Kar amacı gütmüyoruz. Halkımızın ekmek yemesini istiyoruz.” dedi.

Güler, “1 yıldır Gülşehir’de hizmet veriyoruz. Açtığımızda ekmek 2 buçuktu ama biz 2 liraya satıyorduk. Daha sonra 4 buçuk liraya yükselince biz de yükselttik. Geçtiğimiz haftalarda 6 buçuk liraya yükselince biz de indirim yapma kararı aldık ve ekmeği 4 buçuk liradan 3 buçuk liraya düşürdük. İnşallah uzun süre bu fiyattan satacağız.” şeklinde konuştu.

WhatsApp Image 2023-08-31 at 14.21.35WhatsApp Image 2023-08-31 at 14.21.34