Festivalde, Kore'nin ünlü sanatçıları Hwasa, Nowadays ve Onestar sahne alacak. Ayrıca, çeşitli Kore kültür içerikleri katılımcılarla buluşacak. Kore Kültür Merkezi’nin organizasyonuyla düzenlenecek olan festival, Ürgüp Festival Alanında gerçekleşecek.

DETAYLI PROGRAM AKIŞI

16.00-19.00 saatleri arasında Kore travel standı, geleneksel oyunlar, güzellik malzemeleri ve yemeklerin deneyimlenebileceği stantlar yer alacak, 19.00-20.00 saatleri arasında da Kore seyahati deneyimlerinin paylaşıldığı, turistik bölgelerin ve yemeklerin tanıtıldığı eğlenceli bir talk show düzenlenecek. Son olarak Kore'nin ünlü sanatçıları 20.30-23.00 saatleri arasında K-POP sahne gösterileri gerçekleştirecek.  Etkinlik alanına giriş ücretsiz, fakat etkinlik alanı içerisinde Kore ile ilgili ürün ve yemeklerin satışı olacak.

HWASA

Güney Koreli bir şarkıcı ve aynı zamanda ‘Mamamoo’ grubunun rap ve vokalinden sorumlu üyesidir. Ses tonu, dinamik kontrolü ve çeşitli şarkı söyleme yöntemlerini kullanması ile doğuştan gelen detaycılığıyla bir idol için tüm zamanların en iyi vokalisti olarak değerlendirilmektedir. Hwasa'nın sahnesini izlemek, Kore'de bir pop şarkıcısını izliyormuş hissi verdiği söylenmektedir.

Nevşehir’de bugün vefat edenler (22 Temmuz 2024) Nevşehir’de bugün vefat edenler (22 Temmuz 2024)

NOWADAYS

Daha çıkış yapmadan önce vokal, rap, dans, performans ve görsellik gibi her alanda yetenekli bir grubun doğması yönünde beklentiler yükselirken Nowadays, izleyenlerin gözlerini alamayacağı kadar iyi bir sahne sunarak dikkatleri üzerine çekmiştir. "Sevenlerimizi etkileyecek ve yankı uyandıracak bir grup olacağız" diyerek ideallerini dile getirmiştir. Gelecek hedeflerine ilişkin beklentileri ise her zamankinden daha yüksektir.

ONESTAR (LIM HANBYUL)

Üstün vokal yeteneği ile “Vokal Kılavuzu" olarak adlandırılan Lim Hanbyul, birçok ballad şarkısını büyük başarıyla seslendirmiş yetenekli bir şarkıcıdır. Monday Kiz grubu vokalisti ve aynı zamanda kendine özgü duygusal yaklaşımıyla kabiliyetli bir söz yazarı-bestecisi olarak temiz ve yüksek vokalleri ile duygularını incelikli bir şekilde ifade etme yeteneği, özellikle gençler arasında geniş bir hayran kitlesi kazanmasını sağlamıştır.

20-7

Muhabir: YASEMİN EKİCİ