Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Liberal Düşünce Topluluğu (LTD) iş birliğinde düzenlenen '2023 Liberal Düşünce Kongresi' başladı.

Müdür Yazıcı’dan İlkokul ve anaokuluna ziyaret Müdür Yazıcı’dan İlkokul ve anaokuluna ziyaret

Kongrenin açılışında konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Fikirle baktığımda hakikaten düşünmenin ne kadar kıymetli olduğunu burada görüyorum. Gerçekten düşünceye kıymet veren bir topluluğun arasındayım. Her zaman yanlış olduğuna hiç bir zaman yüzde yüz emin olmadım. Hiçbir fikri reddetmedim, hiçbir fikri asla önemsiz görmedim. Özgürlüğü doğumdan itibaren var olan bir hak olarak, bireyin en büyük hakkı olarak görüyorum. Özgürlük arayışlarının insanın verebileceği en anlamlı mücadele olduğuna da yürekten inanıyorum” dedi.

Yazıcı, "Buradan Filistin halkının en temel hakkı özgürlük mücadelesini destekliyorum, dua ediyorum. Filistin için elimizden ne geliyor ise onu yapmak için de mücadele ettiğimi belirtmek istiyorum. Dünya çok modern bir görünüme girmiş olsa da bu gün hala toprak ve temel hak ve özgürlüklerde senin değil de benim, insanlığın değil de benim gibi düşünceler ile güçlü olmanın getirdiği gücü kullanarak insanların en temel hakkı olan özgürlüğe bir tecavüzü hiçbir zaman doğru bulmuyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA