Nevşehirli Türkyılmaz Genel Müdür oldu Nevşehirli Türkyılmaz Genel Müdür oldu

Eğitim-Bir-Sen, Mehmet Akif İnan ve arkadaşları tarafından, Batı’ya teslimiyetçiliğin çağdaşlık kıstası olarak dayatıldığı, yerli ve millî değerlere duyarsızlığın genel toplum yapısına dönüştürülmek istendiği bir dönemde kuruldu.

31 yıldır üyeleri, eğitim çalışanları, milleti için mücadele veren Eğitim-Bir-Sen, mazlumların ve mağdurların yanında, haksızlıkların karşısında yer alarak sendikal yolculuğunu sürdürmekte.

Eğitim-Bir-Sen Nevşehir Şube Başkanlığından yapılan açıklamada; "Sosyal sendikacılık yanıyla da bir güven merkezi olan Eğitim-Bir-Sen, ülkemizde ve dünyada vuku bulan her hak gasbına, zulme, savaşa, şiddete, teröre, açlığa, salgına, afet ve felakete karşı her zaman mazlumun, mağdurun yanında yer almış; adını, aidiyetini sormadan mazlumun ve mağdurun derdine ortak olmuş, acısını hafifletmek, gözyaşını silmek için seferber olmuştur.  Kahramanmaraş merkezli 10 ilimizde yaşanan deprem felaketinde de, konfederasyonumuz Memur-Sen’in arama kurtarma ekibiyle yardım için ivedilikle bölgeye intikal ettik. Şimdi dayanışma vakti diyerek 71 ilimizdeki şube ve temsilciliklerimizle deprem bölgelerine yardım TIR’ları yolladık. Bizim sendikacılığımız bir duyuş, duruş ve dayanışma sendikacılığı olmuştur, öyle olmaya da devam edecektir. Başta Mehmet Akif İnan ve kurucu öncülerimiz olmak üzere, davamızın onlardan devraldığımız bayrak ve ilkelerini daha yükseğe, daha ileri ufuklara taşımak için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız. Sendikacılığı hak arama davası olarak gören, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe önem veren Eğitim-Bir-Sen’in kuruluşunda, büyümesinde, bugünlere gelmesinde emeği olan herkesi minnet ve şükranla anıyoruz" ifadelerinde bulunuldu.