Nevşehir başta olmak üzere, Türkiye ve farklı coğrafyalardaki mazlum Müslümanların yardımına koşan İHH Nevşehir İnsani Yardım Derneği hayırseverlerin destekleriyle mağduriyetleri gidermeye devam ediyor.

Nevşehir’de yüzlerce yetim çocuğun giderlerini karşılayarak himaye eden İHH, Nevşehir genelindeki ihtiyaç sahibi ve mağdurlara gereksinim duyulan konularda yardım elini uzatmaya devam ediyor.

Bu çerçevede büyük takdir toplayarak hayırseverlerin destekleriyle çeşitli çalışmalar da yürüten Nevşehir İHH, savaşla birlikte aç ve açıkta kalan Suriye’deki sivillerin hayata tutunmalarına destek sunuyor.

Suriye’nin İdlib kırsalındaki Kemmune bölgesinde Nevşehir İHH İnsani Yardım Derneği’nin destekleriyle yapılan 144 ev, savaş mağduru ve ihtiyaç sahibi ailelere teslim edildi.

26 BİNDEN FAZLA BRİKET EV YAPILDI

İki odalı olarak inşa edilen 45 metrekare genişliğindeki evlerde mutfak, banyo, lavabo ve avlunun yanı sıra elektrik, temiz su ve kanalizasyon tesisatıyla su deposu bulunuyor.

Suriye içerisinde İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Türkiye ve dünya genelindeki bağışçıların destekleriyle bugüne kadar 26 binden fazla briket ev yapıldı.

Yaklaşık 4 yıldır uygulanan proje sayesinde çok sayıda aile, zorlu çadır hayatından kurtarılarak sıcak bir yuvaya kavuşmuş oldu.

Editör: İsmail Irmak