TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca toplantıda yaptığı açıklamada şunları ifade etti; “TGF’nin tüm üye başkanları bugün aynı konuda hem fikir olduklarını bir kez daha gösterdiler, bu federasyonumuz için çok önemli bir kavram. Biz birlik beraberlik içerisinde daha güçlü bir basın, haklarımızı koruyacak savunacak kişilerin bir arada olduğu bir oluşum olması yönünde çalışmalar yürüttük. Ne yazık ki diğer iki meslek örgütü kendi adaylarını çıkartarak meslektaşlarımıza yönelik bir dayatmada bulunmaktalar. Oysaki bize göre kişilerin orada olması değil mesleğimizi ve haklarımızı savunacak kişilerin orda olması gerekiyor. Bu güne kadar hep bunu savunduk ve takipçisi olduk.

"Türk Edebiyatı Sözlüğü" koleksiyonu kazak okuyucularına ulaştı "Türk Edebiyatı Sözlüğü" koleksiyonu kazak okuyucularına ulaştı

Gazete sahibi olmayan kişilerin sadece kendi menfaatleri doğrultusunda BİK’te Anadolu Gazetecileri temsilcisi olarak görev almaları bizlere bir şey kazandırmadığı gibi mevcut haklarımızdan da yoksun kalmamıza neden oldu. Gazete sahiplerine asılsız sözlerle TGF’nin adayı olmadığı yönde ithamda bulunanlar adeta kendi çıkarları için bir yerlere gelmeye uğraşıyorlar. Şunu kimse unutmasın ki Anadolu medyasında gazetelerin haklarını bugüne kadar savunan ve takipçisi olan en büyük ve en köklü basın meslek örgütü Türkiye Gazeteciler Federasyonudur. TGF her zaman her an kendi adayını çıkaracak güce sahiptir. Alavere dalavere ile işimiz olmaz.

Çalışmalarımız ülke genelinde devam etmektedir. Lakin tek amacımız bu güne kadar olduğu gibi Anadolu basınının haklarının korunması yönünde çalışmalar yapmaktır. Dün olduğu gibi bu gün de prensip gereği TGF hiçbir grubu desteklemeyecektir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde nihai kararımızı verip Anadolu Basını için yapacağımız gerçek mücadelemizi açıklayacağız. Çalışmalarımızı sonuna kadar devam ettireceğiz” diye konuştu.