2023-2024 Yılı Okul Sporları faaliyet takviminde yer alan ve Nevşehir Halk Oyunları İl Temsilciliği tarafından “Okul Sporları ve Kulüpler Arası Halk Oyunları İl Birinciliği Müsabakaları” Damat İbrahim Paşa Spor Salonunda düzenlendi.

Minikler, Yıldızlar, Gençler ve Büyükler kategorilerinde düzenlenen yarışma hafta sonunda gerçekleşti.

Yarışmaya “Büyükler Kategorisi”nde katılan, öğretmen, kamu personeli ve emekli kadınlardan oluşan ekip, büyük bir başarıya imza attı. 

Renkli ve coşkulu gösterileriyle izleyicileri büyüleyen ekip, birincilik ödülünü kazanarak Nevşehir’in gururu oldu.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi elde edilen başarı Nevşehirli kadınlar tarafından bir hediye olarak değerlendirildi. 

Kadınların bir araya gelerek gösterdikleri uyum ve başarı, hem spor hem de kültür açısından önemli bir mesaj olarak lanse edildi.

Türkiye Halk Oyunları Federasyonu yetkilileri, kadınların bu başarısını takdirle karşılayarak, emek veren tüm ekibe teşekkür etti.

Ayrıca, 8 Mart etkinlikleri kapsamında yapılacak olan kutlamalarda, bu önemli başarının özel bir şekilde kutlanacağını belirttiler.

Nevşehir halkı, kadınların bu büyük başarısını gururla karşılayarak, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne bir adım daha yaklaşmanın mutluluğunu yaşadı.

Okul Sporları Minikler ve Yıldızlar Cimnastik Müsabakaları sona erdi Okul Sporları Minikler ve Yıldızlar Cimnastik Müsabakaları sona erdi

Whatsapp Image 2024 03 03 At 15.13.05

Whatsapp Image 2024 03 03 At 15.13.04

Editör: Mehmet Günay