İl Müdürü Yazıcı, öğrencilere nitelikli ve donanımlı bireyler olarak yetişmeleri için ellerinden geleni yaptıklarını ve yapacaklarını ifade etti.

Uluslararası Uzay Kongresi’ne davet edilen tek Türk öğrenci Bilal Sayın Uluslararası Uzay Kongresi’ne davet edilen tek Türk öğrenci Bilal Sayın

Daha sonra okullarda incelemelerde bulunan İl Müdürü Yazıcı ve Şube Müdürü, okulların ihtiyaçları ve eksikleri konusunda bilgi aldı. İdareci ve öğretmenlerle öğretmenler odasında bir araya gelen Yazıcı, ''Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'' müfredat değişikliği başta olmak üzere öğrencilerin başarı durumları, okulların fiziki ihtiyaçları ve sosyo-kültürel etkinlikler gibi konularda istişarelerde bulundu.

İdareci ve öğretmenlerle görüş alışverişinde bulunan Yazıcı, öğrencilerin daha iyi bir eğitim almaları ve ilim eğitim seviyesinin daha da geliştirilmesi için eğitim camiasına büyük görev düştüğünü belirtti. 

Bu amacı gerçekleştirme noktasında uzun soluklu bir birikiminin ürünü olan, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ''Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli'' kapsamında hazırlanan yeni müfredat değişikliğinin büyük önem taşıdığını sözlerine ekledi. İdareci ve öğretmenlere emek ve gayretleri için teşekkür etti.

Whatsapp Image 2024 05 16 At 17.00.00 (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ