Köylerdeki çalışmalarına aralıksız devam eden İl Özel İdaresi ekipleri içme suyu sorunlarını, kanal ve kanalizasyon arızalarını ve yol bakım onarım işlemlerini sürdürüyor.

Bu çalışmalar kapsamında Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Merkez’e bağlı Özyayla, Avanos’a bağlı İğdelikışla, Acıgöl’e bağlı Topaç ve Kozluca, Gülşehir’e bağlı Eskiyaylacık, Alkan ve Yakatarla, Hacıbektaş’a bağlı Karaova ve Köşektaş köylerinde meydana gelen içme suyu elektrik arızalarını giderdi.

Merkez’e bağlı Basansarnıç, Ürgüp’e bağlı Başdere, Gülşehir’e bağlı Gümüşkent, Avanos’a bağlı Sarılar ve Altıpınar, Derinkuyu’ya bağlı Til, Acıgöl’e bağlı Ağıllı köyündeki kanal arızalarının da tamiri yapıldı.

Ayrıca Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Gülşehir’e bağlı Yakatarla köyünde yol bakım ve onarım çalışmaları yapılırken, Hacıbektaş’a bağlı Hasanlar ve Yurtyeri köylerinde de ana yol yama çalışmaları gerçekleştirildi.

Kapadokya Balon ve Kültür Yolu Festival alanında da enkaz kaldırma ve düzenleme çalışması yapılarak, alan festivale hazır hale getirildi.

Protokol üyeleri 2023 YKS’de ilk 10 bine giren öğrencilerle bir araya geldi Protokol üyeleri 2023 YKS’de ilk 10 bine giren öğrencilerle bir araya geldi

WhatsApp Image 2023-08-03 at 18.17.46WhatsApp Image 2023-08-03 at 18.17.14

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR