Özel idare ekipleri köylerde meydana gelen içme suyu elektrik arızaları, kanalizasyon arızaları, kanal arızaları, yol kumlama, bakım-onarım, asfalt yapım çalışmaları ve yama serim çalışmalarını sürdürüyor.

NESİAD Nevşehir sanayisi için önemli bir toplantı gerçekleştirdi NESİAD Nevşehir sanayisi için önemli bir toplantı gerçekleştirdi

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, Merkez’e bağlı Balcın köyünde, Avanos’a bağlı Paşalı ve Üçkuyu köyünde, Gülşehir’e bağlı Fakıuşağı, Terlemez ve Ovaören köyünde, Kozaklı’ya bağlı Kanlıca ve Karasenir köyünde meydana gelen içme suyu elektrik arızalarını giderdi.

Ekipler Merkez’e bağlı Çardak köyünde, Avanos’a bağlı Akarca, Mahmat ve Topaklı köyünde, Acıgöl’e bağlı Karacaören köyünde, Hacıbektaş’a bağlı Büyükkışla ve Kayaaltı köyünde, Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa, Sarıhıdır, Yeşilöz ve Sofular köyünde içme suyu kanal hattı arızalarını da giderildi.

Ürgüp’e bağlı Bahçeli köyünde ise sel sebebiyle su dolan ambar temizlenerek arızalar ekiplerce giderildi.

Ayrıca Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince, Avanos-Çavuşin yolu üzerinde kasis onarım çalışması gerçekleştirildi.

Acıgöl’e bağlı Bağlıca ve Çullar köyünde yol yama çalışması yapıldı.

Derinkuyu’ya bağlı Kuyulutatlar köyünde de yol astar çalışması ile birlikte 1.kat asfalt yapımı gerçekleştirildi.

WhatsApp Image 2023-09-08 at 15.25.35WhatsApp Image 2023-09-05 at 17.17.51 (1)WhatsApp Image 2023-09-08 at 16.53.04

WhatsApp Image 2023-09-07 at 13.09.58 (1)-1

Kaynak: HABER MERKEZİ