Sayın, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişini kutladı Sayın, kadınlara seçme ve seçilme hakkının verilişini kutladı

İl Özel İdaresi ekipleri, Nevşehir genelinde köylerde içme suyu, kanalizasyon arızalarını giderirken, yollarda bakım onarım çalışmalarını da sürdürüyor.

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından içme suyu elektrik arızaları, kanalizasyon arızaları, yol kumlama, bakım-onarım ve trafik uyarı işaret levhalama çalışmaları kapsamında Merkez’e bağlı Balcın, Avanos’a bağlı Sarılar, Akarca ve Altıpınar köyünde, Acıgöl’e bağlı İnallı ve Karacaören, Gülşehir’e bağlı Ovaören, Şahinler ve Yeniyaylacık, Kozaklı’ya bağlı Karahasanlı ve Kanlıca ve Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa köyünde meydana gelen içme suyu elektrik arızaları giderildi.

Gülşehir’e bağlı Yeşilyurt köyünde kanalizasyon kanal arızası giderilirken, Yüksekli köyünde de foseptik çekim işlemi gerçekleştirildi.

Avanos’a bağlı Paşalı köyünde sağanak yağış nedeniyle hanelerde oluşan su baskınlarına da müdahale edildi.

Ayrıca, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri tarafından Ürgüp’e bağlı Ayvalı, Mazı ve Mustafapaşa’da, Derinkuyu’ya bağlı Güneyce, Tilköy ve Çakıllı’da anayol ve köy içi yollarda yama çalışması yapıldı.

Ürgüp’e bağlı Yeşilöz köyünde yol güvenliği trafik işaret levhaları ile sağlandı.

WhatsApp Image 2023-09-30 at 18.33.20 (1)WhatsApp Image 2023-09-28 at 15.43.47WhatsApp Image 2023-09-26 at 11.16.42 (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ