İl Özel İdaresi ekipleri, köylerde meydana gelen altyapı ve üstyapı sorunlarına müdahale ederek problemleri gidermek için çalışmalarına kesintisiz devam ediyor.

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından merkeze bağlı Balcın, Acıgöl’e bağlı Karacaören, Avanos’a bağlı Akarca ve Altıpınar, Derinkuyu’ya bağlı Suvermez, Ürgüp’e bağlı Mustafapaşa, Gülşehir’e bağlı Abuşağı, Dadağı, Yeniyaylacık, Gümüşkent ve Eskiyaylacık, Hacıbektaş’a bağlı Akçataş ve Yeniyapan, Kozaklı’ya bağlı Boğaziçi, Hacıfakılı ve Kalecik köyünde meydana gelen içme suyu elektrik arızaları giderildi.

Avanos’a bağlı Bozca, Acıgöl’e bağlı Karacaören, Kozaklı’ya bağlı Kanlıca, Büyükyağlı ve Akpınar köyünde içme suyu kanal hattı arızaları tamir edildi.

Derinkuyu’ya bağlı Doğala, Acıgöl’e bağlı Karacaören, İnallı ve Gülşehir’e bağlı Yeşilöz, Yeşilyurt köyünde bulunan hanelerin foseptik çekim işlemi gerçekleştirildi.

Ayrıca Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler de Göreme- Ortahisar yolu üzerinde asfalt bakım onarım çalışmaları ile birlikte yol çizgi çalışmaları yaptı.

Simya Koleji miniklerinden sokak hayvanlarına sıcak dokunuş Simya Koleji miniklerinden sokak hayvanlarına sıcak dokunuş

Kozaklı’ya bağlı Taşlıhöyük köyünde menfez dolgu çalışması yapılarak, Ürgüp’e bağlı İltaş ve Karacaören köyünde yol yama çalışmaları gerçekleştirildi. 

WhatsApp Image 2023-10-27 at 18.03.08 (1)WhatsApp Image 2023-10-25 at 18.15.08WhatsApp Image 2023-10-24 at 17.37.47WhatsApp Image 2023-10-23 at 16.53.43 (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ