Bağışlanan 10 milyon TL Nevşehir merkez ve 7 ilçede, değerlendirilerek tespit edilen 5 bin aileye 2'şer bin TL olarak eşit bir şekilde dağıtılacak.

Başkan Arı’dan ‘Engelli Bakım Evi ve Sosyal Tesisi’ müjdesi Başkan Arı’dan ‘Engelli Bakım Evi ve Sosyal Tesisi’ müjdesi

İş İnsanı Yaşar Eroğlu yaptığı açıklamada, "Ramazan ayının manevi atmosferini en güzel şekilde yaşamak, şehrimizin birlik ve beraberlik ruhunu pekiştirmek adına Nevşehir Valiliğine bu bağışı yapmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. İhtiyaç sahibi ailelerin ramazan ayında aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla bu adımı attık. Nevşehirli iş insanları olarak, şehrimizin sosyal sorumluluğuna katkı sağlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." dedi.

Nevşehir Valisi Ali Fidan ise Yaşar Eroğlu’na teşekkür ederek, "Nevşehirli hemşehrimizin bu anlamlı katkısı şehrimizin dayanışma ve yardımlaşma kültürünü bir kez daha gözler önüne seriyor. Bu tür destekler, toplumumuzun daha güçlü ve birlikte hareket eden bir yapıya sahip olmasını sağlıyor. Nevşehirli hemşehrimize yaptığı bu destekten dolayı vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.

Bağışın, şehirdeki ihtiyaç sahibi ailelere umut ve yardım eli olması beklenirken, Yaşar Eroğlu’nun bu örnek davranışı şehirde takdirle karşılandı.

Kaynak: HABER MERKEZİ