İl Başkanı Yasin Koca, “İsrail’in Gazze’de bombalı saldırıları sürüyor. Yüzlerce Filistinli bu bombalı saldırılarda hayatını kaybetti. İçinde binlerce kişinin bulunduğu Al Ahli Arab Babtits Hastanesini bombaladı. Binin üzerinde kişi şehit oldu.” dedi.

İsrail’in soykırım gerçekleştirdiğini aktaran Koca, şunları söyledi: “Kara harekâtına hazırlanan İsrail, hiçbir savaş kuralı tanımadan acımasızca bölgedeki sivillere karşı saldırıları sürüyor. Binlerce Filistinli bu bombalı saldırılarda hayatını kaybetti. Saldırılarına tepkiler oluşunca kendi yaptığı tüm bombalamaları inkar ediyor. İkiyüzlü batılı ülkeler tek tek İsrail’e kadar gidip onları desteklediklerini ilan ediyorlar. Herkes Sevdiği ile beraberdir.

İsrail terör örgütü, bütün dünyanın sessiz bakışları arasında son on günde binlerce masum Filistinliyi şehit etti. Bunlardan en az 750 tanesi çocuk. Binden fazla kişi de bombalarla yıkılmış binaların enkazı altında çaresizce kurtarılmayı bekliyor.  Bunun adı açık ve net olarak soykırımdır. Bu soykırımı gerçekleştirenleri, buna sessiz kalanları, destek olanları, alkış tutanları lanetliyoruz. Ve yine açık ve net söylüyoruz bu soykırımın ortağı Akdeniz’e gemilerini gönderen ABD’dir, İngiltere’dir. BM Güvenlik Konseyinde katliama arka çıkan, ülkesinde Filistin’e destek eylemlerini yasaklayan Fransa’dır.

Başkan Savran, özel öğrencilerle bir araya geldi Başkan Savran, özel öğrencilerle bir araya geldi

Hala İsrail’in kendini savunma hakkı vardır diyen Almanya’dır. Bütün AB ülkeleridir. Türkiye’yi de İsrail’e destek vermeye ve tarafını seçemeye çağırarak tehdit eden Avrupa Parlamentosudur. Filistin’de yaşananlar akla karayı, sahteyle gerçeği, yalanla hakikati ayırmıştır. Bugün Kur’an’ın ifadesiyle Furkan günüdür. Herkesin safları belli olmuştur. Bu katliamlara din savaşı diyerek destek veren ve haçlı ittifakını kuranlar taraflarını belli ettiler. Sadece devletler değil, dünya çapında faaliyet gösteren, ülkenin ticaret hayatını etkileyen birçok firma katil terör devleti İsrail’in askerlerine kumanya yarışına girdiler. Yaptıklarını sosyal medya hesaplarında ilan etmekten geri durmadılar. Mc Donalds, Burger King gibi bu firmalar bu katliamın karşısındaki insanların gözlerinin içine bakarak nasıl bu ülkede satış yapacaklar? Mazlum Filistinli çocukların kanlarıyla sulanmış ürünlerini nasıl insanlara satacaklar? Hangi yüzle yüzümüze bakacaklar? Bizim tarafımız bellidir. Biz Filistin’in, Kudüs’ün, Aksa’nın tarafındayız. Biz çocukları katledilen gözü yaşlı annenin, biz anneleri babaları katledilen yetimlerin öksüzlerin tarafındayız. Biz Filistin’de işgale direnen yiğitlerin tarafındayız.”