Kursa katılmak isteyenler başvurularını 15 Ekim tarihine kadar www.nevsehir.bel.tr adresi üzerinden online olarak yapabilecek.

Çalışkan Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştü Çalışkan Maldivler Cumhurbaşkanı ile görüştü

Nevşehir’de istihdama katkı sağlamak ve iş arayan gençlere meslek edindirmek amacıyla Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü çatısı altındaki Kapadokya Eğitim Merkezi (KAPEM)’de Mesleki Eğitim Kursları düzenleyen Nevşehir Belediyesi,  HEM işbirliğinde İstihdam Garantili Kaynakçılık Kursu açacak. Nevşehir sanayisindeki kalifiye ara eleman ihtiyacının giderilmesine ciddi katkı sağlayacak olan kurs sonunda katılımcılara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek.

Kontenjan sınırı bulunmayan kursu başarıyla tamamlayanlar Nevşehir Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan çeşitli firmalarda işe yerleştirilecek. 

Kurslara katılmak isteyenler, 15 Ekim tarihine kadar Paşa Konağı’ndaki Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve HEM şahsen başvurabilecekleri gibi www.nevsehir.bel.tr adresindeki hızlı menü içerisinde bulunan KAPEM Kurs Kayıt Mesleki Eğitim sekmesinden online olarak kayıtlarını yaptırabilecek.

Kaynak: HABER MERKEZİ