NGC Başkanı Bayram Ekici, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında kahvaltılı bir toplantı düzenleyerek kadın meslektaşlarını buluşturdu.

Uçhisar’da bulunan Dream Spot Cappadocia Restaurant’da gerçekleşen organizasyona Nevşehir’de görev yapan kadın gazeteciler katıldı.

Kadın birlik ve beraberliğinin sergilendiği etkinlikte, NGC Başkanı Ekici de kadın gazetecileri yalnız bırakmadı.

Başkan Ekici kahvaltının ardından yaptığı konuşmada, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün önemini vurgulayarak, basın sektöründe yer alan kadın gazetecilerin güçlü duruşunun ebediyen sürmesi temennisinde bulundu.

Kızılay yönetiminden Feralan’a hayırlı olsun ziyareti Kızılay yönetiminden Feralan’a hayırlı olsun ziyareti

Ayrıca kadının medyadaki yerinin daha fazla olması gerektiğini belirten Ekici, Türkiye genelinde kadın gazeteci sayısının halen istenilen düzeyde olmadığına dikkat çekerek, cemiyet olarak her zaman kadın gazetecilerin destekçisi olduklarını söyledi.

Kadın gazetecilere jest yaparak karanfil dağıtan Ekici, 8 Mart Kadınlar Günü’nü kutlayarak programa katıldıkları için de teşekkür etti.

NGC’nin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü organizasyonunda bir araya gelen kadın gazeteciler, yoğun iş temposundan uzaklaşarak sohbet eşliğinde keyifli saatler geçirdi.

Whatsapp Image 2024 03 10 At 13.34.38Whatsapp Image 2024 03 10 At 13.34.38 (2)Whatsapp Image 2024 03 10 At 13.34.37

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR