Gençlik ve Spor Bakanlığının Cumhuriyetimizin 100. yılı kutlamaları kapsamında voleybol, basketbol ve masa tenisi branşlarında, kamu kurumlarının katılımı ile birlikte kurumlar arası iş birliğini artırmak, insanların bedenen ve ruhen sağlıklı olmalarını sağlamak ve spor yapma alışkanlığını kazandırmak amacıyla 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlediği “Cumhuriyetimizin 100. Yıl Kutlamaları Kamu Spor Oyunları” projesi müsabakalarında sona erdi.

Nevşehir Damat İbrahim Paşa Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen müsabakalarda kurumlar mücadele etti.

Turnuvaya İl Sağlık Müdürlüğünü temsilen 2 takım, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Nevşehir Belediyesi, Kapadokya Alan Başkanlığı ve Nevşehir E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu olmak üzere 6 takım katıldı.

Kamu Spor Oyunlarında lig usulü düzenlenen turnuvada Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Masa Tenisi takımı il birincisi, Halk Sağlığı masa tenisi takımı il ikincisi, İl Sağlık masa tenisi takımı il üçüncüsü oldu.

Yapılan mücadeleler sonunda sporcular başarı belgesi ve kupa ile ödüllendirildi.

Altınyıldız Koleji yeni başarılara imza atıyor Altınyıldız Koleji yeni başarılara imza atıyor

Nevşehir İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, düzenlenen müsabakalarda il ikincisi ve üçüncüsü olan masa tenisi takımını tebrik etti.

Kaynak: HABER MERKEZİ