Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu tarafından desteklenen, KEDV Simurg-Kadın Kooperatifleri Birliği ortaklığında sürdürülen Türkiye'deki Kadın Kooperatiflerinin Ağ Oluşturma Kapasitelerinin Güçlendirilmesi Projesi, Kadın Kooperatifleri Destek Programı kapsamında KEDV2020/IPA/88 “Kapadokya Kadın Kooperatifleri Akademisi” projesi kapanış toplantısı yapıldı.

Açılış konuşmasını yapan S.S. Terra Kapadokya Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Ferda ÜSTÜN kadın girişimciliğinin öneminden ve proje uygulama sürecinden bahsetti.

Proje kapsamında Nevşehir’de faaliyet gösteren 19 kadın kooperatifine; İleri Kooperatifçilik ve kapasite geliştirme, hibe ve destek projeleri yazma ve yürütme, ürünlerde standartlaştırma marka ve tescil süreçleri yönetimi ile e ticaret ve sosyal medya eğitimi verildi.

Benzin ve motorine bir zam daha Benzin ve motorine bir zam daha

Bununla birlikte projenin bir diğer iştirakçisi olan Orta Anadolu Kalkınma Ajansı koordinatörlüğünde “Hibe ve destek projeleri yazma ve yürütme eğitimi” Kayseri’de faaliyet gösteren 20 kadın kooperatifi üyesi, girişimci ve girişimcilik niyeti olan kadınlara verildi.

Başkan Üstün, projenin hayata geçirilmesinde önemli rol oynayan; Nevşehir Valiliği, Nevşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Ahiler Kalkınma Ajansı, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı, Nevşehir Ticaret ve Sanayi Odası, Nevşehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne ve Kadın Kooperatif başkanlarına ve üyelerine destekleri için teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Kübra Karaalioğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Çöler’in konuşmaları ile devam eden program; Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, Sahne Sanatları Bölümü-Müzik Ana Sanat Dalı Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Emre Üstün, Doç. Dr. Burcu Özer ve Dr. Furkan Başalan’ın jazz dinletisi ile devam etti.

Ayrıca, sertifika ve katılım belgelerinin dağıtımı sonrası ikramlar ve kokteyl eşliğinde protokol ve kadın kooperatifleri birlikte keyifli bir seramik workshop’u yapıldı.

Whatsapp Image 2024 06 10 At 17.23.41

Kaynak: HABER MERKEZİ