21 Ekim Cumartesi günü Nevşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi’nde gerçekleşecek olan Kapadokya Öykü Günleri, Nevşehir Belediye Başkanı Mehmet Savran’ın açılış konuşması ile başlayacak.

Panelin ilk oturumu Selçuk Üniversitesi Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü Dr. Öğretim Üyesi ve Güfte Edebiyat Tataristan Temsilcisi Alsu Shamsutova’nın oturum başkanlığı ile gerçekleşecek. Son yıllarda art arda yayımladığı kuram kitapları ile genç yazar adaylarına yol gösteren eleştirmen ve öykü yazarı Necip Tosun, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Oktay Yivli ve Güfte Edebiyat Öykü Editörü Zafer Çarboğa’nın konuşmalarını yapacağı oturum saat 10.30’da başlayıp 11.30’da sona erecek.

12.00’de başlayacak olan ikinci oturum ise edebiyatta son yıllarda yeni bir tür olarak varlığını kabul ettiren “küçürek öykü” ye ayrıldı.

Yazar Sadık Yalsızuçanlar’ın başkanlık edeceği Küçürek Öykü Oturumu’nda küçürek öykü yazarı Arzu Özdemir ile küçürek öykü yazarı ve Güfte Edebiyat Yazı İşleri Sorumlusu Veli Ay konuşmalarını yapacak.

Saat 15.00’te başlayacak olan III. Oturuma Kapadokya Üniversitesi Dr. Öğretim Üyesi Duygu Oylubaş Kaftar başkanlık edecek ve sırasıyla çocuk ve gençlik edebiyatı yazarı, öykücü Mehmet Fırat Pürselim, şair ve yazar Şifanur Özçelik Şirin ile ödüllü yazar Esra Kahya konuşacaklar.

 Bütün edebiyatseverler ve öykü tutkunları Kapadokya Öykü Günleri’ne davetli.

Müdür Yazıcı’dan İlkokul ve anaokuluna ziyaret Müdür Yazıcı’dan İlkokul ve anaokuluna ziyaret

21 EKİM CUMARTESİ

10.00: açılış. Başkan Savran’ın açılış konuşması. 10.30: 1.oturum (öykü)

1. Dr. Alsu Shamsutova (Oturum Başkanı) 2. Necip Tosun 3. Prof. Dr. Oktay yivli 4. Zafer Çarboğa 11.30-12.00: yarım saat ara 12.00: 2.oturum (küçürek öykü) 1. Sadık Yalsızuçanlar (oturum başkanı) 2. Arzu Özdemir 3. Veli Ay 13.00-14.30:yemek arası 15.00 :3.oturum (öykü) 1. Dr. Öğretim Üyesi Duygu Oylubaş Katfar (oturum başkanı)  2. Mehmet Fırat Pürselim  3. Şifanur Özçelik Şirin 4. Esra Kahya Yer: Nevşehir Belediyesi Güzel Sanatlar Merkezi Saat: 10.00-16.00

Kaynak: HABER MERKEZİ