Her mevsim farklı manzarayla turistlerin ilgisini çeken Kapadokya'da sararan yapraklar, peribacalarının renkleri ile bütünleşti.

UNESCO Dünya Mirasları Listesi'ndeki Kapadokya'da, havaların soğumaya başlamasıyla renk değiştiren yapraklar, bölgenin doğal güzelliğine katkı sunuyor.

Yerli ve yabancı konuklar, sıcak hava balonları ile gökyüzünden seyredebildikleri bölgeyi, vadi yürüyüşü yaparak da keşfediyor.

Kapadokya İzmir fuarında tanıtılacak Kapadokya İzmir fuarında tanıtılacak

Turistler, Nevşehir'in Göreme beldesi çevresindeki arazide kayısı ağaçlarının sararan yaprakları arasında gezerken, düğün fotoğrafı çektirmek isteyenler de yamaçlarda objektif karşısına geçiyor.

Bölgede gezinti yapan yabancı turistlerden Mary Sevillo, Kapadokya'yı daha önce ilkbaharda ziyaret ettiğini, sonbaharda da güzel bir manzarayla karşılaştığını belirterek, "Kapadokya'yı çok seviyorum. Doğum günümü burada geçireceğim için çok mutluyum." dedi.

Kryna Macahor ise doğanın bahşettiği renklerin güzel bir görüntü sunduğunu ifade ederek, "Kapadokya, gezilmesi gereken bir yer. Gün doğumunda sıcak hava balonları da ayrı güzellik katıyor." diye konuştu.

Kaynak: AA