Üniversite tarafından yapılan bilgilendirmeye göre, seminer  CAPPIN2C Kuluçka Merkezi’nde girişimcilik faaliyetleri yürüten Yapay Zekâ Yazılım Uzmanı Ahmet Temiz tarafından verildi.

NEVÜ’de protokol ve sosyal davranış kuralları eğitimi verilecek NEVÜ’de protokol ve sosyal davranış kuralları eğitimi verilecek

Yapay zeka teknolojilerinin bilimi rehber edinen, üreten ve kendini geliştirenler için fırsat olduğunu belirten NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “Yapay zekâ teknolojilerinde son zamanlarda çok önemli gelişmeler yaşanmaktadır. Metinsel tanımlardan görüntü oluşturan ya da diyalog konusunda uzmanlaşmış sohbet robotları son günlerde öne çıkıyor. Bu kapsamda Türkiye’nin de yapay zekâ konularında uluslararası arenada süren mücadeleye katılması büyük önem taşıyor. Bugün Kapadokya Teknopark olarak yapay zekâ alanında çalışmak isteyen yazılımcılara yönelik teknik bir seminer gerçekleştirdik, bu alanda yeni eğitimler de planlamış bulunuyoruz.” dedi.

Seminerde; yapay zekanın ne olduğu, nöral ağ modelleri, nöral dil modelleri, Chat GPT’nin kullanım alanları anlatıldı ve yapay zekâ alanında çalışmak isteyen yazılımcılar için başlangıç araçları tanıtıldı.