NEVÜbünyesinde faaliyet gösteren Kapadokya Teknopark, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı tarafından çağrıları yayınlanan “2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı” ve “2209-B Üniversite Öğrencileri Sanayiye Yönelik Araştırma Projeleri Desteği Programı” kapsamındaki proje çağrılarına yönelik olarak başvuru şartları, başvuru prosedürleri ve proje hazırlama süreci hakkında genel bilgilendirmelerin yapılacağı çevrim içi etkinlik düzenleyecek.

Altın, “Nevşehir’in Anıt Ağaçları” konulu söyleşi yaptı Altın, “Nevşehir’in Anıt Ağaçları” konulu söyleşi yaptı

“ÖN LİSANS VE LİSANS ÖĞRENCİLERİMİZİ BAŞVURU YAPMAYA DAVET EDİYORUM”

NEVÜ Rektörü ve Kapadokya Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Semih Aktekin, Üniversitede eğitim gören tüm öğrencileri TÜBİTAK 2209 Proje Hazırlama Eğitimlerine katılmaları yönünde çağrıda bulundu.

TÜBİTAK tarafından yürütülen ‘2209 kodlu ve Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı’ adlı destek programı ile ön lisans ve lisans öğrenimine devam etmekte olan öğrencilerin projelerine en çok 12 ay süre ile hibe desteği vermekte olduğunu söyleyen Aktekin, “Desteğin çağrı dönemi süresince Üniversitemiz bünyesinde faaliyet gösteren Kapadokya Teknopark ve Teknoloji Transfer Ofisimiz çağrı tanıtımı ve proje hazırlama eğitimi programları gerçekleştirecek. TÜBİTAK 2209 kapsamında iki yeni çağrı yayınladı ve son başvuru tarihi 14 Kasım olan eğitimlere tüm ön lisans ve lisans öğrencilerimizi başvuru yapmaya davet ediyorum. Biz de yönetim olarak açılan bu yeni çağrı döneminde üniversitemiz öğrencilerinin proje sayısının yükselmesi için her türlü desteği kendilerine sağlıyoruz. Bu kapsamda Üniversitemiz bünyesinde yer alan Kapadokya Teknopark tarafından başvuru hazırlama eğitimleri verilmekte. Tüm öğrencilerimizi TÜBİTAK 2209’un proje hazırlama eğitimlerine katılmaya davet ediyorum” diye konuştu.

TÜBİTAK 2009 proje başvurusu online eğitimi bilgileri:

Çağrının son başvuru tarihi 14 Kasım olup, ön lisans ve lisans öğrencileri başvuru yapabilecek.

Çağrı ile ilgili detaylı bilgi için: https://www.tubitak.gov.tr/tr/burslar/lisans/burs-programlari/icerik-2209-a-universite-ogrencileri-arastirma-projeleri-destekleme-programi

Kayıt İçin: https://forms.gle/UefbXwt6i13zacY16

Eğitim 3 farklı günde tekrarlanacak.

Programın oturumu ise 11 Ekim saat 14.00, 12 Ekim saat 10.00 ve 13 Ekim saat 10.00’da

Plaftorm:  Zoom (Zoom katılım bilgileri katılım formunda belirtilen e-posta adresine etkinlikten 30 dakika önce gönderilecekt.)

2-366

Kaynak: HABER MERKEZİ